SZC logo

Kiskunhalasi Szakképzési Centrum

OM kód: 203042/013 | 6100 Kiskunfélegyháza, Oskola utca 1-3.

Intézmény logo

Kiskunhalasi SZC Kiskunfélegyházi Közgazdasági Technikum

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • CLASSROOM
 • KRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2023. nov. 3.


Admin

  A Szépművészeti Múzeumba látogattak a Közgés fiatalok

  A Szépművészeti Múzeumba látogattak a Közgés fiatalok

  Megtaláltuk az élet, a művészet szépségét

  Pierre-Auguste Renoir a francia impresszionista festészet úttörője volt, aki a művészetének középpontjába az embert állította. Portréfestőként érzékenyen rögzítette az arcok rezdüléseit, a tekintetek ragyogását, a ruhák tündöklését. Életképein a szereplők közötti hétköznapi, kedélyes interakciókat, a modern élet új jelenségeit örökítette meg. Aktjaiban a női test szépségét, a bőr selymes ragyogását ünnepelte. Képeit barátok, festőtársak, műkedvelők, családtagok népesítik be, akik így egy élettel teli, gondtalan, harmonikus világ részévé válnak.

  Ebbe a harmonikus közegbe csöppentek iskolánk tizenegyedik és tizenkettedik évfolyamos turisztika szakos tanulói, hiszen október 5-én látogattunk el a Szépművészeti Múzeumba, ahol az állandó kiállítások mellett megtekintettük a nagy népszerűségnek örvendő Renoir-kiállítást is. Az állandó kiállítások megtekintése jó alkalmat teremtett a korstílusok ismétlésére.

  A kirándulás előkészületeként a két osztály megtervezte és megszervezte a kiállítás köré épülő egész napos programot Budapesten. A programszervezési feladatot Rekedt-Nagyné Kucsora Hajnalka tanárnő állította össze.

  A kiállítás tárlatvezetői figyelembe vették az osztályok francia tudását, illetve szakmai, módszertani szempontból is alapos magyarázatot adtak diákjainknak. A korszak francia neveivel és a többi látogató kezelésének tapasztalatával gazdagodva egy kellemes ebéd elfogyasztása után indultunk haza, megtapasztalva, hogy egy festő is be tudja bizonyítani: az élet szép!

  Kísérő tanárok: Kovács-Besze Ildikó, Kurucz Edit, Rekedt-Nagyné Kucsora Hajnalka, Tóth Szabina.

  Köszönjük a lehetőséget, felejthetetlen élmény marad számunkra!

  „A fájdalom elmúlik, de a szépség megmarad.” —  Pierre-Auguste Renoir

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Újabb Közgés sikerek az országos ügyviteli versenyen!

  Újabb Közgés sikerek az országos ügyviteli versenyen!

  Mint ahogyan korábban már beszámoltunk róla, a Közgések részt vettek a Magyar Gyorsírók és Gépírók Országos Szövetsége által 2023. november 11-én Budapesten megrendezett dr. Kalotay Kálmán emlékére létrehozott és róla elnevezett gyorsíró-, gépíró-, szövegszerkesztő, beszédíró gépíró, valamint jegyzőkönyvvezetési bajnoki versenyen.

  2023. dec. 10.


  Admin

  Constis Mikulásfutás

  Constis Mikulásfutás

  Remek eredményekkel zártak a Közgés diákjaink az idei Mikulásfutáson.

  2023. dec. 6.


  Admin

  Caritas Hungarica 2023

  Caritas Hungarica 2023

  Segítsen, hogy segíthessünk!

  2023. nov. 28.


  Admin


  Partnereink

   SZC logo

   Kiskunhalasi Szakképzési Centrum


    • Intézmény logo
    • Kiskunhalasi SZC Kiskunfélegyházi Közgazdasági Technikum

     6100 Kiskunfélegyháza, Oskola utca 1-3.

    • Telefon: +36 76 / 462-274

     E-mail: kozge.kkfhaza@gmail.com

     OM azonosító: 203042/013


    2023Kiskunhalasi SZC Kiskunfélegyházi Közgazdasági Technikum